„Klajodamas po Vilnių, visai užsimiršti, Vilnius skatina svajas ir iššaukia vaiduoklius, jis tave užburia, nuneša į toliausius laikus, į kitus pasaulius“, – rašė Ričardas Gavelis ir tikrai neklydo. Tad ir Capital Runners parinktos trasos yra gyva miesto dalis. Jas parinkome tokias, kad kiekviena atskleistų vis kitokį Vilniaus veidą, o bėgdami visi drauge vėl ir vėl įsimylėtumėme šį miestą iš naujo.

Bėgdami į kiekvieną miesto vingį pažvelkite naujomis akis, taip pat būkite budrūs, paisykite eismo taisyklių ir bendrų saugumo reikalavimų. Žiūrėkite į tai kaip į unikalią patirtį ir bėgdami vis vien patirsite malonumą.

Vingiuotoji trasa

Pamojavę prezidentei bėgsime į Pilies gatvę ir už Aušros vartų suksime į kairėn į M. Daukšos ir Subačiaus gatves. Pasigėrėję puikiu miesto vaizdu nuo kalno, pro Kudrų parką leisimės į Užupį. Prabėgę pro Konstituciją, Angelą, kirsime Užupio Respublikos sieną ir bėgimą tęsime Bernardinų sode. K. Širpos alėja prabėgsime pro Gedimino kalną, kairėje pusėje palikę Nacionalinį muziejų, Katedros aikštę, apsuksime mažą ratą Odminių Labdarių, Vilniaus ir Liejyklos gatvėmis ir grįšime į pradinį tašką – S. Daukanto aikštę.

Nuolatinė susitikimo vieta: S.Daukanto a. (Prezidentūra)

Trasos ilgis: 6 km.

Ypatybės: Nors trasa vingiuoja per visą Senamiestį ir Užupį, joje nėra nei vieno šviesoforo.

Ilgoji trasa

Susitikę Lukiškių aikštės centre bėgsime į Tauro kalną. Tai vienintelė įkalnė su laiptukais, kurią įveikę bėgsime Vingio parko link. Laikydamiesi dešinės parko takeliu pasieksime pėsčiųjų tiltą, pro Žvėryną nusileisime į Panerį ir drauge su upe vingiuosime iki pat Baltojo tilto. Perbėgę jį grįšime ten, kur ir pradėjome bėgimą – į Lukiškių aikštę. Trasą galima bėgti ir iš kitos pusės.

Nuolatinė susitikimo vieta: Lukiškių a.

Trasos ilgis: 8 km.

Ypatybės: Tai ilgiausia mūsų trasa, be staigių posūkių. Joje – vos keli šviesoforai, tad ja galima bėgti pakankamai greitai.

Populiarioji trasa

Šis bėgimo kelias vingiuoja vienomis seniausių ir gyviausių gatvių: nuo Rotušės aikštės, Vokiečių ir Vilniaus gatvių, Gedimino prospekto gyvasties, jas jungiančių mažų skersgatvių grožio iki vakaro prietemoje žibintų išryškintos Prezidentūros, Vilniaus Universiteto ansamblio didingumo ar Bokšto ir Šiaulių gatvių misterijos.

Nuolatinė susitikimo vieta: Rotušės a.

Trasos ilgis: 5,5 km.

Ypatybės: Trasa dinamiška: daug posūkių, galimi sustojimai prie šviesoforų, būdingas kintantis greitis ir apstulbę aplinkinių žvilgsniai.

Gražioji trasa

Nuo Katedros aikštės bokšto bėgsime Onos bažnyčios link pro Pilies gatvę. Žingsnio nelėtinsime ir Bernardinų sode, o už Gedimino kalno bėgsime paneriu, per Žirmūnų tiltą persikelsime į kitą upės pusę. Perbėgę Žaliąjį tiltą į starto vietą grįšime pro Lietuvos nacionalinį muziejų.

Nuolatinė susitikimo vieta: Katedros a.

Trasos ilgis: 6 km.

Ypatybės: Apibėgsime itin daug miesto simboliais virtusių vietų. Trasa lengvai įsimenama, greita, nes daugiausiai bėgama paupiu. Vis tik būkite atsargūs ir sulėtinkite žingsnį perėjose.

Close